Od trzech lat Chorągiew Zaciężna Ziemi Kujawskiej gości na polach bitew, inscenizacjach, turniejach i żywych lekcjach historii !!!

Od trzech lat mamy zaszczyt reprezentować Miasta Kujaw na rozmaitych imprezach, na terenie całego kraju. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym sympatykom, zaprzyjaźnionym Bractwom i instytucjom – to dzięki Wam wiemy, że nasze działania idą w dobrą stronę 🙂 Szykujemy dla Was kilka niespodzianek w tym roku, ale o tym w swoim czasie … 😉 Zgodnie z obietnicą ogłaszamy wyniki konkursu „Zaciężna chodzi mi po głowie „.

Wpłynęło do nas wiele interesujących prac ale zwycięzca może być tylko jeden. I jest nim Artur Rosiński z Lublina , który napisał wiersz o nas – możecie go przeczytać pod postem. Serdecznie gratulujemy, niebawem hełm trafi do Pana.

Postanowiliśmy również przyznać wyróżnienie specjalne za pracę graficzną, która również ujęła nasze serca i pokazuje jak Rycerze Kujaw walczyli pod Grunwaldem. Wyróżnienie i nóż obozowy wędruje do Marcin Krzyżak Łęcki. Gratulujemy 😉

🗡🛡 Chwała Chorągwi Zaciężnej Ziemi Kujawskiej 🛡🗡